چگونه به مرغ سبز چیک چیک اعتماد کنیم؟

مرغ سبز چیک چیک

استفاده از مرغ سبز بدون آنتی بیوتیک فواید بسیاری برای سلامتی بدن دارد و به دلیل اینکه از آنتی بیوتیک ها و افزودنی های شیمیایی در دوره ی پرورش مرغ سبز چیک چیک استفاده نمی شود در بدن افراد مقاومت دارویی ایجاد نمی کند. در ادامه به شرح این موضوع می پردازیم. لطفا با ما همراه باشید.

استفاده از مرغ گوشتی سالم تر و باکیفیت تر،اولین دلیل مصرف مرغ سبز بدون آنتی بیوتیک است. مرغ سبز بدون مصرف آنتی بیوتیک در طول دوره پرورش به طور ویژه و با بهترین امکانات تغذیه ای، مدیریتی و تجهیزات مدرن پرورش یافته و تولید آن تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی می باشد. مرغ سبز آزمایشات بسیاری را از جنبه سلامت پشت سر گذاشته و فاقد هرگونه بقایای آنتی بیوتیکی ( حتی در مقادیر مجاز ) می باشد و در زمان کشتار تحت شرایط ویژه بهداشتی،کشتار و بسته بندی می شود.

جلوگیری از مقاومت های دارویی و نجات بیماران مبتلا به عفونت های پایدار مقاوم به درمان ، یکی از اصلی ترین دلایل برای مصرف مرغ سبز بدون آنتی بیوتیک می باشد.این مهم ترین دلیل شرعی،اخلاقی و انسانی است.با جلوگیری از مقاومت های دارویی، سرماخوردگی های باکتریایی فرد مبتلا با ساده ترین آنتی بیوتیک ها قابل درمان خواهند بود و از هزینه های اجتماعی سلامت کاسته می شود و رشد جسمانی کودکان در معرض تهدید قرار نمی گیرد.

مرغ سبز بدون آنتی بیوتیک چیک چیک حاصل پرورش کوتاه مدت کمتر از ۴۵ روز می باشد و به دلیل جوان بودن، بافت گوشت آن تردتر و مقدار چربی آن کمتر از مرغ معمولی است.الگوی مصرف مرغ گوشتی مسن و با وزن بالای ۲ کیلوگرم که دارای مقدار بسیار زیاد چربی می باشد، یک الگوی مصرف غلط و مغایر با بهداشت و سلامت است. علاوه بر اینکه مرغ مسن،سنگین و چرب،دارای نسبت چربی به گوشت بیشتری در مقایسه با مرغ جوان و با وزن ۱٫۸ کیلوگرم می باشد.این به این معنی است که خریدار مرغ سنگین پرچرب با پرداخت پول به جای خرید گوشت، چربی خریده است که ضد ارزش غذایی بوده و مصرف آن برای سلامتی زیان آور است و انواع بیماری ها را به دنبال دارد.

در صورتی که مرغ گوشتی بدون آنتی بیوتیک به طور ویژه کشتار گردد، فاقد نای،مری،شش و پرده های احشایی می باشد.در این حالت به وسیله دستگاه های اتوماتیک این اندرونه ها خارج گردیده و در کشتار آن دست دخالتی ندارد، پس بار میکروبی این لاشه ها کمتر از مرغ معمولی بوده و میزان آب لاشه نیز کمتر می باشد. مرغ سبز بدون آنتی بیوتیک چیک چیک آماده طبخ بوده و نیازی به خارج کردن اندرونه های غیر خوراکی مثل نای و مری و شش ها در منزل نمی باشد.در این حالت بر روی کیسه بسته بندی مرغ گوشتی ،عبارت مرغ سبز چیک چیک ( بدون آنتی بیوتیک ) قید می گردد.

تولید مرغ سبز چیک چیک دارای مراحل متعددی میباشد که به صورت خلاصه میتوان به این موارد اشاره نمود:

• معرفی مرغدار و واحد تولیدی دارای صلاحیت و استاندارد های لازم از طرف انجمن صنفی مرغداران گوشتی به شرکت ممیزی
• بازرسی امکانات تولیدی و صدور مجوز در صورت تایید صلاحیت
• معرفی به شرکت الماس سبز خزر جهت ارائه خدمات، این خدمات شامل موارد زیر میباشند:
• ارائه جوجه، دان و جیره غذایی ویژه مرغ بدون آنتی بیوتیک
• مشاوره های دامپزشکی ویژه فرآیند تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک
• ۴ مرحله نمونه برداری و انجام آزمایشات تشخیص آنتی بیوتیک توسط شرکت ممیزی و با حضور نماینده دامپزشکی شهرستان مربوطه در طول دوره پرورش که همه نمونه ها در آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان گیلان مورد بررسی قرار میگیرند.
• ارائه مجوز کشتار از دامپزشکی استان پس از تایید آزمایشات و صدور تاییدیه
• کشتار و بسته بندی در کارگاه اختصاصی شرکت الماس سبز خزر
• ارائه به فروشگاههای معتبر

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم